Czasoprzestrzeń do odzyskania, czyli jak skończyć z poczuciem straty czasu i energii

organizacja czasu
Przypuszczam, że niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym, dlaczego część osób posiada magiczną zdolność realizowania swoich planów i spełniania marzeń. Oni robią to skutecznie, podczas gdy Ty jesteś zahukany i przytłoczony obowiązkami? Ta cudowna siła sprawcza to nic nadzwyczajnego. 

Tajemnica, o której mowa, tkwi bowiem w przejęciu kontroli nad rzeczywistością, mądrym gospodarowaniu czasem,  a ostatecznie mniejszych nakładach energii. 


„Czas jest tym, czego potrzebujemy najbardziej, ale wykorzystujemy najgorzej”. 

Wychodząc od przytoczonych słów Williama Penna, chcę podkreślić, w czym tkwi sedno zmian, które należy wprowadzić, by dzierżyć władzę 👑 nad własnym życiem. 

Oczywiście, żadne z nas nie ma zdolności zaginania czasoprzestrzeni 👩‍🚀. Jednak można postępować tak, by nie mieć poczucia straty czasu. 

Istnieje ogromna liczba metod, które pozwolą Ci na sensowne gospodarowanie czasem. Będziemy je omawiać w kolejnych postach. Dziś jednak chciałabym sprowokować Cię do zrobienia pewnego „rachunku sumienia”. Albowiem, żeby móc pozbyć się poczucia straty czasu , powinieneś określić najpierw, co kradnie Ci ten bezcenny i nieodnawialny zasób. 

marnowanie czasu

Uświadomię Cię i zaskoczę, ale hersztem całej szajki złodziei jesteś Ty sam. I od siebie powinieneś zacząć zmiany. 
Kiedy już wiemy, jak uciąć głowę hydrze, możemy niwelować działania pomniejszych złoczyńców. Wypisz ich na kartce. Stwórz listę 📋 tych nawyków, których powinieneś pozbywać się jeden po drugim. 

Oto moja lista z początki drogi do skutecznego zarządzania czasem: 
- fb, 
- taśmowe oglądanie seriali, 
- zniechęcenie do pracy, 
- dni „leniwca”, 
- myślenie, że dana czynność jest awykonalna, 
- telefony i wizyty osób, które nic nie wnoszą, 
- odpuszczanie sobie, 
- odkładanie na jutro. 

Jak widzisz, mamy ze sobą wiele wspólnego. Twoja lista może być krótsza albo bardziej sprecyzowana. Najważniejsze, że powstała . Teraz już wiesz, co w ciągu dnia powoduje, że Twoja efektywność nie jest taka, jakiej byś chciał. Złe nawyki to niestety nagminne „przeszkadzacze” w drodze do sukcesu, ale na szczęście można je wyeliminować. Zacznij od dziś pozbywać się złodziei czasu


Grafiki pochodzą z freepika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz