Dlaczego potrzebujesz strony internetowej?


Być może jesteś przedsiębiorcą z długoletnim stażem, a może dopiero zaczynasz przygodę z własnym biznesem. Jeśli zastanawiasz się co jest konieczne, by Twoja firma się rozwijała albo by wystartowała z jak najlepszym rezultatem, mam dla Ciebie rozwiązanie. Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej!


Zalety posiadania witryny w dobie wszechobecnego internetu nie powinny być nikomu obce. Jednak nie każdy z nas prowadząc działalność, pamięta o reklamie w sieci. Dużej liczbie osób wydaje się, że skoro mają swoją firmę lokalnie, nie potrzebny jest im rozgłos, w bądź co bądź, najbardziej efektywnym kanale informacyjnym. Ze względu na to, że obecnie pierwszym odruchem w poszukiwaniu usługodawcy lub producenta, jest sięganie po „wujka Google”, absolutnie nie możesz nie posiadać własnej witryny. Marketing internetowy i w mediach społecznościowych można uznać już za nieodłączny element działalności, budowania marki osobistej, reklamowania usług i produktów. Stał się on wręcz obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, który chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. 

Zalety posiadania profesjonalnej i aktualizowanej strony internetowej

Przytoczę teraz kilka mierzalnych korzyści, które pojawią się, kiedy na Twoją firmę pracować będzie również witryna w sieci. Oto one:

Reklama 

Zacznijmy od zalety ewidentnej. Internet to idealne miejsce do rozreklamowania swojej działalności tym bardziej, że konkurencja na pewno nie pominie tego nośnika informacji. Dlatego i Ciebie nie może zabraknąć na łamach internetu. Strona www zapewni możliwość przedstawienia Ciebie i pełnej oferty Twojej firmy w taki sposób, jak sobie tego życzysz. Mądrze zaplanowana i przeprowadzona kampania, połączona z przemyślaną witryną, są w stanie wielokrotnie zwiększyć Twoją sprzedaż i to stosunkowo tanim kosztem.

Kontrolowane źródło informacji

W internecie klienci, często anonimowo, wydają różne opinie. Z reguły czynią to na forach i w grupach dyskusyjnych. Nie sposób nadążyć za zamieszczanymi komentarzami. Posiadając własną stronę internetową, masz we władaniu miejsce, gdzie w pierwszej kolejności trafią Twoi potencjalni klienci. Zanim zaczną oni poszukiwać opinii na temat Twojej działalności, masz szansę zrobić na nich dobre lub wspaniałe pierwsze wrażenie. Ponadto własna witryna daje możliwość szybkiego i łatwego przekazywania informacji zainteresowanym odbiorcom. Najważniejsze jest jednak to, że to Ty kontrolujesz treści, które znajdą się na stronie i dzięki nim zapewnisz sobie pozytywny PR.  

Budowanie wiarygodności

Powinieneś zdawać sobie sprawę, że strona internetowa będzie prawdopodobnie pierwszą wizytówką, na którą natkną się Twoi klienci. Tę tradycyjną otrzymają oni dopiero, gdy przyjdą do lokalu, skuszeni ofertą, promocjami i Twoim portfolio, zamieszczonymi w sieci. Nawet adres Twojej firmy czy kontakt do Ciebie uzyskają oni z witryny internetowej, żyjemy w takich czasach. I powinniśmy korzystać z wygód, jakie one oferują. Dlatego należy zadbać o to, by nasza marka zyskała jak największy rozgłos i dawała nam wiarygodność. 

Zastanów się bowiem, jak postępujesz sam, jako konsument. Jedziesz autem, mijasz fajną restaurację w drodze powrotnej z pracy. Wieczorem przypomina Ci się, że w weekend masz rocznicę pierwszej randki. Myślisz sobie, że fajnie byłoby zabrać swoją partnerkę w nowe miejsce. Co robisz? Oczywiście, że googlujesz. Co się okazuje? Tamta restauracja nie ma swojej strony internetowej, nie możesz przejrzeć menu ani cen, obejrzeć zdjęć z wnętrza, nie wiesz nic. Zaryzykujesz pójściem do takiego miejsca? Szczerze wątpię.

Działanie za Ciebie zawsze i kiedy Ty nie możesz

Twoja strona internetowa jest dostępna zawsze, o każdej porze dnia i nocy, dla wszystkich, którzy tylko wykażą chęć zainteresowania Twoją ofertą. Potencjalny klient ma w każdej chwili możliwość wysłania Ci zapytania, prześledzenia Twojej oferty i zrealizowanych projektów, sprawdzenia cen i wiarygodności oraz porównania Cię z konkurencją. Dlatego Twoja witryna powinna się wyróżniać, by zagwarantować Ci odpowiednie rezultaty.

Poszerzenie działalności

Rozwój biznesu nie jest możliwy bez zwiększenia sprzedaży, a ta zależna jest od poszerzania grupy docelowej. Kluczem do zdobywania nowych klientów bezwzględnie jest pokazywanie się w internecie. Świetnym sposobem na uniezależnienie się od rynku lokalnego jest tzw. e-commerce, czyli handel elektroniczny. Pierwszym krokiem w tym kierunku, jest zbudowanie reprezentatywnej witryny, która zachęci do skorzystania z Twoich usług każdą osobę, która na nią trafi. 

Zwykle najbardziej liczy się pierwsze wrażenie. Strona internetowa nie może być zrobiona byle jak, dlatego rozsądnym jest skorzystanie z usług fachowców. Nie dość, że świetnie wpiszą oni Twoją działalność w obecne trendy, to jeszcze zaproponują wiele rozwiązań, które pozwolą Ci na dopasowanie witryny do strategii marketingowej Twojej firmy. Strona powinna być przejrzysta, estetyczna, intuicyjna i przyjazna dla odbiorcy. Takie właśnie witryny tworzą chłopaki z infinityloop. A najlepiej świadczą o tym wykonane przez nich projekty. Zapraszam do zapoznania się z ich portfolio i cennikiem. Zamawiając u nich stronę internetową, na hasło: „fabryka słów” otrzymasz 5% zniżkę. Skorzystaj ze świetnej oferty i bądź biznesmenem na miarę XXI wieku! 


Grafiki pochodzą z freepika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz